Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaCzy warto zainwestować w dobry materac?

Czy warto zainwestować w dobry materac?

Dobry materac?Postęp technologiczny nieustępliwie mknie do przodu. Zmiany i nowości czyhają na nas na każdym kroku. Co rusz natykamy się na produkty nowoczesne, uzbrojone w zaawansowane technologie, stworzone zgodnie z najnowszymi zaleceniami, certyfikatami, często także trafiające w obecne trendy. Decydując się na jakikolwiek zakup trzeba uważać, ponieważ rynek zalany jest podróbkami i produktami chińskimi, które, jak wszyscy dobrze wiemy, nie są, eufemistycznie mówiąc, najwyższej jakości. Chcąc zaoszczędzić, często pakujemy się w maliny, w efekcie czego więcej pieniędzy wydajemy na naprawy lub zakup kolejnego produktu, tym razem lepszej jakości, bo tego nauczyliśmy się na własnych błędach. Jest to poniekąd dobre rozwiązanie, ale po co uczyć się na swoich, skoro można zacząć obserwować otaczający nas świat i dostrzegać błędy, które popełniają ludzie i wystrzegać się ponawiania ich nieprzemyślanych decyzji. W dobie Internetu, do którego prawie każdy ma swobodny dostęp można posiłkować się opiniami innych ludzi, którzy zakupili dany produkt. Jednak jest to o tyle ryzykowne, że nie wiemy kto siedział po drugiej stronie monitora i pisał opinię. Można uznać je za jedynie za niezłą wskazówkę.

Sprawa tycząca się materacy wygląda dokładnie tak, jak to przedstawiono powyżej. Jakość najczęściej idzie w parze z ceną, ale nie jest powiedziane, że materac tańszy, to materac gorszy. Najważniejsze w tym przypadku jest stawianie na produkty, które zostały stworzone przez znane i powszechnie doceniane firmy. Najlepszą opcją jest wybieranie naszych, polskich produktów, ponieważ wspieramy w ten sposób polskich pracodawców, pośrednio obniżamy stopę bezrobocia, a także mamy wpływ na gospodarkę kraju.

Który materac jest najlepszy? Co to znaczy, że materac jest dobry? Czy dobre są materace tylko z najwyższej i najdroższej półki? Na pierwsze pytanie nie można odpowiedzieć konkretnym modelem. To czy materac jest dobry zależy w dużej mierze od użytkownika. Najważniejsze jest bowiem, by materac był dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Co z tego, że wybierzemy materac drogi, skoro będzie, przykładowo, zbyt twardy i nie będzie zapewniać odpowiedniego podparcia kręgosłupa, przez co zamiast go odciążyć i pozwolić mu odpocząć, będzie dokładać mu dodatkowej pracy? Nie o to w tym wszystkim chodzi – materac musi posiadać odpowiednią twardość, tak, by zapewniał to do czego jest przeznaczony, czyli odpowiednie podparcie kręgosłupa. Istotne jest także to, z czego materac jest wykonany – mam na myśli zarówno wypełnienie, jak i typ materaca. Stosowanie składników najwyższej jakości zapewnia komfort użytkowania. Jednak w tym przypadku znów pojawiają się nasze potrzeby – wszystko zależy od tego, czego aktualnie oczekujemy. Czy materac ma być bezgłośny, dopasowywać się do nas pod wpływem temperatury, czy ma przenosić znaczne obciążenia, czy będzie służyć osobie cierpiącej na alergię, a może osobie starszej? Każdy rodzaj materaca odpowiedni jest do innych celów pobocznych i każdy z nich może być uznany za dobry. Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że dobry materac, to ten, który jest dla nas wygodny, ale przy tym został wykonany z wysokiej jakości materiałów w nowoczesnych procesach produkcyjnych, a do tego pochodzi od znanego i lubianego producenta z wieloletnim doświadczeniem. Doświadczenie przekłada się bowiem na znajomość potrzeb klientów, a to właśnie oni są najważniejsi, prawda? Odpowiadając na tytułowe pytanie: tak, zdecydowanie warto zainwestować w dobry materac, ponieważ, może nawet nie zdając sobie z tego sprawy, kupując materac inwestujemy w siebie. Jako że do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebny jest zdrowy sen, odpowiednio dobrany materac korzystnie wpłynie na nasze ciało i umysł. Docenimy to z biegiem czasu i wtedy przyznamy sobie, że podjęliśmy dobrą decyzję kupując materac dobrej jakości.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.