Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaMaterac dla osoby starszej

Materac dla osoby starszej

MateracOrganizm człowieka wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji przez cały okres życia. Szczególnie ważny jest układ kostny, którego głównym elementem jest kręgosłup. Niezwykle istotne jest, by po całym dniu miał on jak odpocząć, dzięki czemu zniwelować lub wyeliminować można pojawiające się bóle i wrażenie ciężkości. Komfort dla kręgosłupa i całego organizmu zapewni odpowiednio dobrany materac – mimo że nie jest on może najbardziej rzucającym się w oczy elementem łóżka, jego dobór jest kwestią o ogromnej wadze. Odpowiednio wybrany materac zapewni zdrowy sen i wypoczynek, regenerację sił i odprężenie. Zły wybór może spowodować więcej szkód niż pożytku, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę nabywając materac dla osoby starszej.

Osoby w podeszłym wieku mogą cieszyć się spełnieniem zawodowym i osobistym, patrzyć z zadowoleniem na rosnące wnuki i korzystać z dobrodziejstw świata, w którym żyjemy. Niestety mimo postępu w dziedzinach farmakologii i medycynie w ogóle, większość osób starszych boryka się z problemami zdrowotnymi. Widzimy, że każdy medal faktycznie ma dwie strony. Trudno coś poradzić, taka uroda bycia człowiekiem. Można oczywiście dbać o formę i starać się utrzymać ciało w dobrej kondycji. Mimo to częstymi problemami są kłopoty z krążeniem, bóle stawów lub kręgosłupa, a także reumatyzm. Przez rozwój technologiczny możliwe jest dobranie odpowiednich produktów, dzięki którym osoby cierpiące na te dolegliwości poczują ulgę.

Warto dobrać materac odpowiednio do dolegliwości, z którymi zmaga się dana starsza osoba, ponieważ różne rodzaje materacy są pomocne przy zmniejszaniu bólu związanego z różnymi rodzajami urazów i chorób.

Dla osób starszych, którym doskwiera uciążliwy ból kręgosłupa najlepsze będą materace o wysokim współczynniku sprężystości punktowej. Odpowiednim wyborem są materace lateksowe, które dzięki swojej budowie i wykorzystanym materiałom zapewniają optymalne podtrzymanie kręgosłupa przy zachowaniu wieloletniej trwałości i ciszy użytkowania (są pozbawione elementów, które mogą wydawać dźwięki). Klienci zainteresowani tym rodzajem materaca mogą zastanowić się nad materacami Ibiza H2 lub H3 – gdzie H2 jest odpowiedni dla osób o wadze do  80kg, a H3 – dla osób, które ważą powyżej 80kg.

Osoby starsze, które mają problemy ze stawami lub powracają do zdrowia po urazach, powinny zainteresować się materacami termoelastycznymi, które reagują na ciepło i nacisk ciała. Idealnie dostosowują się do naturalnej krzywizny organizmu i zapewniają odpoczynek dla strudzonych mięśni i stawów. Poprzez zastosowanie pianki termoelastycznej możliwa jest niwelacja nacisku poszczególnych części ciała, co wpływa na komfort snu
i odpoczynku. Dzięki porowatej strukturze pobudzają krążenie, przez co są także świetnym wyborem dla osób mających z nim problemy. Takie materace są również doskonałym wyjściem w przypadku, gdy osoba starsza spędza większość czasu w łóżku – poprzez właściwości termoelastyczne zapobiegają odleżynom. Zainteresowaniem cieszą się materace Memory BIO oraz Estrella Visco.

Bardzo ważną kwestią jest także twardość materaca. Wbrew obiegowej opinii, która głosi, że im twardszy materac, tym lepszy, materac musi mieć odpowiednią twardość, dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli będzie za twardy – będzie powodować ucisk na kręgosłup, a to pogorszy jakość snu i odpoczynku, co przełożyć się może na poranne rozdrażnienie i zmęczenie. Zbyt miękki natomiast spowoduje zapadanie się
w materac i nie zapewni odpowiedniego podparcia kręgosłupa, które jest konieczne dla komfortowego użytkowania nie tylko przez osoby starsze.

Zauważyć można, że szeroka gama produktów, które oferowane są na rynku sprawia, że każdy użytkownik ma szansę znaleźć materac odpowiedni dla siebie. Zdrowie jest przecież najważniejsze, a komfortowy sen i odpoczynek zapewniają obowiązkowy wstęp do zdrowego życia. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem materaca – to wybór na lata, który bezpośrednio przekłada się na nasze codzienne samopoczucie.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


O autorze:
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.