Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaJak dobrać rodzaj materaca do wagi użytkownika?

Jak dobrać rodzaj materaca do wagi użytkownika?

Dobór materaca

Wybór odpowiedniego materaca jest jedną z podstawowych czynności, które mają wpływ na jakość oraz komfort naszego wypoczynku i snu. Fakt ten jest o tyle ważny, że wbrew pozorom śpimy naprawdę sporo. Statystyczny Polak, który stara się prowadzić zbalansowany tryb życia, przesypia około 1/3 jego długości (zakładając, że śpi 8 godzin). To bardzo ważne godziny naszego cyklu dobowego, bowiem dzięki nim regenerujemy siły, dajemy odpocząć ciału i umysłowi, a to przekłada się na poziom sił dnia następnego. Mimo że wybór materaca jest sprawą bardzo ważną, to na szczęście jest on stosunkowo prosty. Wystarczy uzbroić się w kilka podstawowych informacji i można zacząć rozglądać się w poszukiwaniu materaca idealnego dla nas, niezależnie od tego ile ważymy.

Dobór materaca

W związku ze zróżnicowaną wagą potencjalnych użytkowników materacy, nie da się stworzyć produktu uniwersalnego i idealnego. Dlatego została stworzona skala twardości materacy i to zgodnie z nią producenci tworzą produkty nadające się do użycia przez grupy ludzi w różnych przedziałach wagowych. Skala ta jest oznaczana literą „H” oraz jedną z cyfr 1-4. Opisuje zatem cztery możliwe wartości twardości materaca. Są to:

- materace miękkie (oznaczenie H1), które są najlepszym wyborem dla osób lekkich, o wadze mniejszej niż 60 kg.

- materace średnio miękkie (H2) – to materace przeznaczone dla osób nieco cięższych, ważących 60-80 kg.

- materace średnio twarde (H3) – produkty dla osób dość ciężkich, czyli o wadze mieszczącej się w przedziale 80-110 kg.

- materace twarde (H4) – przeznaczone są dla osób ciężkich, które ważą więcej niż 110 kg.

Należy pamiętać, że są to jedynie orientacyjne wartości i nie powinniśmy się nimi bezwzględnie kierować (zestawienie stworzono dla osoby ważącej 80 kg). Wartości te są jednak dobrym punktem zaczepienia, punktem startu poszukiwań odpowiedniego materaca. Odczuwanie twardości materaca jest sprawą dość subiektywną. Dla jednego materac H3 będzie zbyt miękki, a dla drugiego, ten sam materac będzie w sam raz lub zbyt twardy. Jeśli jednak któryś z materacy szczególnie przypadnie nam do gustu, ale jednak twardość będzie nie ta co trzeba, to jest jeszcze cień szansy, że producent przygotował ten sam materac w innym wariancie twardości.

Jak zbadać czy materac jest odpowiedni?

Samo położenie się na materacu jest niewystarczającą czynnością. W takim przypadku dużą rolę w odbiorze pełnią preferencje indywidualne – jedni wolą mieć miękko, inni twardo. Możemy jednak zweryfikować nasze odczucia. Wystarczy przeprowadzić prosty test, a wyniki będą jednoznaczne. Aby przeprowadzić to nieskomplikowane badanie kładziemy się na plecach na wybranym materacu z rękami wzdłuż tułowia. Następnie jedną z dłoni wsuwamy pod siebie w części lędźwiowej kręgosłupa. Jeśli będziemy mieć problem ze wsunięciem dłoni między ciało a materac, oznacza to, że materac jest zbyt miękki. Bezproblemowe wsunięcie dłoni pod siebie również nie świadczy o tym, że to materac dla nas. Oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Kiedy więc będziemy wiedzieć, że materac jest w sam raz? Stanie się tak jeśli wsuwając dłoń między ciało i materac napotkamy lekki opór.

Dlaczego twardość jest taka ważna?

Priorytetowość tej cechy materaca jest spowodowana jego funkcjami. Zadaniem materaca jest bowiem podtrzymywanie kręgosłupa i odciążanie go. Kupując zbyt miękki materac będziemy się w niego zapadać, to spowoduje konieczność dodatkowej pracy kręgosłupa w celu utrzymania ciała w wygodnej pozycji – przekłada się to na obciążanie tej części ciała w czasie snu, co nie pozwala na jego odciążenie i odpoczynek. Natomiast materac zbyt twardy sprawi, że będziemy obolali i możemy mieć problem ze snem. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup materaca, warto poświęcić chwilę na przetestowanie i sprawdzenie kilku materacy, co pozwoli na wybranie tego najodpowiedniejszego – to przejaw troski o nasze zdrowie, a wiadomo, że ono jest najważniejsze.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.