Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaKtóry materac wybrać, lateksowy czy piankowy materac termoelastyczny?

Który materac wybrać, lateksowy czy piankowy materac termoelastyczny?

 Piankowe vs lateksowe

Co ma dla Państwa największe znaczenie przy wyborze materaca?  Zdrowie, komfort czy wytrzymałość?

Zapewne wiedzą Państwo, że materace piankowe mogą zawierać aż do 61 różnych składników chemicznych, co może przemawiać za materacami lateksowymi. Materace lateksowe cieszą się opinią produktów trwałych, naturalnych i przyjaznych dla zdrowia. Materace piankowe są wygodne i zapewniają odpowiednie rozłożenie punktów nacisku, ale niektórzy producenci szpikują je różnymi składnikami chemicznymi. Właśnie dlatego stworzyliśmy materace piankowe MK Foam, które cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów.Materac lateksowy  vs. materac piankowy.


Materace lateksowe były niegdyś sprzedawane w sieci  Sears. Są na rynku od lat 50 i cieszą się opinią jednych z najzdrowszych i najbardziej ekologicznych materacy.

Komfort materacy lateksowych pozostawia jednak wiele do życzenia, ponieważ wraz ze wzrostem czynnika „naturalności” wzrasta również stopień twardości materaca. Materace piankowe osiągają lepsze wyniki niż materace lateksowe w testach sprawdzających komfort, np. prawidłowe krążenie krwi. Odpowiednie rozłożenie punktów nacisku bezpośrednio przekłada się na komfort. Materace termoelastyczne (piankowe) MK Foam gwarantują najlepszą na rynku powierzchnię dla zdrowego snu, zapewniającą odpowiednie krążenie krwi oraz doskonałe dopasowanie do ciała użytkownika.

Niektórzy producenci przy produkcji pianki wykorzystują szkodliwe składniki chemiczne. Materace na bazie ropy produkowane są przy użyciu substancji rakotwórczych, które mogą powodować m.in.  podrażnienie oczu, problemy z oddychaniem, bóle głowy. Wybór między zdrowiem (naturalny lateks) a komfortem (materace piankowe) stanowił do niedawna dylemat dla większości klientów. Należy pamiętać, że wybierając nasze naturalne materace piankowe MK Foam, zachowują Państwo obie zalety równocześnie.

 


Czym jest pianka lateksowa i dlaczego nie jest powszechnie używana?


Celem producentów pianki lateksowej było stworzenie produktu trwalszego niż materace sprężynowe. Jest produkowana z surowców naturalnych lub syntetycznych.

 

Dostępne są trzy rodzaje pianki lateksowej:

  1. 100% lateksu naturalnego

  2. Lateks mieszany

  3. 100% lateksu syntetycznego

Lateks naturalny to przetworzone mleko kauczukowe. Markowe materace zawierające 100% lateksu naturalnego są rzadko spotykane ze względu na wysoką cenę i wytrzymałość (ponad 15 lat). Duże firmy zazwyczaj pokrywają wierzch materaca warstwą 3-5 cm naturalnego lateksu i reklamują materac jako produkt naturalny, chociaż w rzeczywistości zawiera on większość składników syntetycznych. Należy zachować szczególną czujność w sytuacji, gdy producent nie podaje procentowej zwartości naturalnego składnika w lateksie. Należy również zauważyć, że, z powodu kosztów produkcji, żaden materac w cenie niższej niż 700zł nie może być w całości wykonany z naturalnego lateksu.Proces produkcji materaca z pianki lateksowej.

Sok zbierany z drzewa kauczukowego (kauczukowiec brazylijski Hevea) jest przetwarzany na lateks, następnie gotowy produkt używany jest do produkcji materacy i poduszek.

  • Metoda Talalay
Zastosowanie procesu Talalay pozwala osiągnąć piankę, która jest bardziej miękka w dotyku. Taki efekt możliwy jest przez dodanie składników syntetycznych oraz powietrza. Stuprocentowy lateks Talalay nie istnieje, występuje on na rynku w postaci mieszanej lub całkowicie syntetycznej.
  • Metoda Dunlop

Zastosowanie tej metody pozwala osiągnąć twardszą piankę.

Obie metody pozwalają na uzyskanie całkowicie syntetycznego lateksu.

 

Talalay czy Dunlop?

Panuje powszechne przekonanie, że lateks Talalay jest produktem lepszym niż Dunlop. Nie jest ono prawdziwe z powodów przedstawionych poniżej.

Lateks Dunlop został wprowadzony na rynek w latach 50. Celem producentów nie było stworzenie produktu naturalnego, ale produktu bardziej wytrzymałego i przyjemnego w dotyku niż inne pianki oferowane na rynku. Lateks Talalay powstał później i był delikatniejszy oraz bardziej wytrzymały niż Dunlop. Aby uzyskać taki efekt, 80% naturalnych składników zastąpiono syntetycznymi. Należy zauważyć, że czynnik „naturalności” nie odgrywał wtedy żadnej roli, najważniejsze były właściwości pianki. W miarę rozwoju technologicznego, lateks Dunlop ewoluował, osiągając lepsze właściwości,  trwałość oraz konsystencję. Obecnie lateks Talalay jest nadal lateksem bardziej miękkim, ale w 80% syntetycznym.Różnica między materacami lateksowymi a sprężynowymi.


Oba materace cechuje podobny stopieńkomfortu, jednakże materace lateksowe charakteryzują się dłuższą trwałością (10-30 lat).

Główną różnicą między materacami lateksowymi a materacami kieszonkowymi sprężynowymi jest jakość komponentów. Przy produkcji materacy z naturalnego lateksu najczęściej wybiera się materiały przyjazne dla środowiska, tj. naturalna i organiczna wełna oraz bawełna. W materacach sprężynowych natomiast wykorzystuje się pianki syntetyczne oraz materiały przetworzone chemicznie co wpływa na końcową niższą cenę produktu.

Oryginalny tekst pochodzi ze strony: www.myessentia.com


Monika Olęderek

O autorze: Monika Olęderek - z wykształcenia aranżatorka i dekoratorka wnętrz, z zamiłowania fotograf.

Strona: www.materacekolo24.pl - Materace do spania

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.