Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaJaki rodzaj materaca jest dla Ciebie najlepszy?

Jaki rodzaj materaca jest dla Ciebie najlepszy?

 

Materac Sueno Vital - M&K Koło foamBiorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas posiada inną budowę ciała, nie ma uniwersalnego materaca, który byłby odpowiedni dla każdego. Chociaż dostępne są materace wyprodukowane z surowców i materiałów lepszej jakości, tak naprawdę, jeśli chodzi o stopień podtrzymania, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.


Materace miękkie vs. materace twarde.

Szukasz twardego materaca, który zapewni maksymalną sztywność? A może miękkiego, który zapewni Ci efekt kołyski? Jeżeli nie jesteś pewien który materac wybrać, nie jesteś jedyny. Szybkie wypróbowanie materaca w sklepie nie jest wystarczające, aby stwierdzić czy stopień podtrzymania jest taki, jakiego potrzebujesz na następne dwadzieścia kilka lat. Generalna zasada jest taka, że osoby o większej budowie ciała często wybierają twardsze materace w celu lepszego podtrzymania sylwetki. Osoby drobne powinny wybierać materace bardziej miękkie, ponieważ ich budowa nie wymaga idealnego rozłożenia wagi. Ponadto, jeśli cierpimy na przewlekły ból kręgosłupa, twardszy materac może pomóc rozłożyć nacisk w okolicach ud oraz dolnej części pleców.

 

Który system podtrzymania będzie dla Ciebie właściwy?

 

Materace Sprężynowe

Najchętniej wybierane materace sprężynowe posiadają strefę sprężyn pokrytą tzw. warstwą tapicerską składającą się z różnego rodzaju pianek oraz włókien. Rodzaj materiałów użytych w warstwie tapicerskiej decyduje o twardości materaca. W tym systemie sprężyny mogą być pojedynczo opakowane materiałem, redukując stopień wibracji pomiędzy sprężynami, lub mogą występować bez pokrycia, co powoduje, że są bardziej podatne na wibracje oraz szybciej się zużywają. Wiele firm produkuje materace hybrydowe, które łączą technologie wykorzystujące piankę oraz sprężyny.

 

Materace Piankowe

Materace piankowe, wyprodukowane z pianki elastycznej, zapewniają zarówno komfort, jak i podtrzymanie ciała bez pomocy sprężyn. Dodatkową zaletą tych materacy jest umiejętność dopasowania się do ciała użytkownika oraz reagowania na temperaturę ciała poprzez zmianę elastyczności pod wpływem ciepła. Ponadto, materace piankowe w znacznym stopniu redukują ruch związany z użytkowaniem materaca przez dwie osoby, dlatego zmiana pozycji spania nie jest odczuwalna przez drugiego użytkownika.

 

Materace Lateksowe

Materace lateksowe, z powodu obniżenia cen, w ostatnich latach stały się coraz bardziej popularne. Ich unikalna konstrukcja sprawia, że lateks natychmiast dostosowuje się do sylwetki, zapewniając wysoki poziom komfortu, a także pomaga zachować odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Te cechy sprawiają, że lateks działa jak system podtrzymujący, bez konieczności zastosowania tradycyjnych sprężyn. Materace lateksowe stanowią doskonały wybór dla alergików, ponieważ są hipoalergiczne i odporne na kurz. Ponadto, lateks zapewnia uczucie chłodu oraz doskonałą wentylację.

 

Łóżka wodne

Łóżka wodne cieszyły się największą popularnością w latach 70 i 80. Chociaż wyglądają jak standardowe łóżka, posiadają one wewnętrzny zbiornik lub rury wypełnione wodą. Łóżka wodne stały się popularne, ponieważ w odróżnieniu do tradycyjnych materacy, które w tamtych czasach były znacznie twardsze, zapewniały wysoki poziom komfortu. Pomimo, że łóżka wodne były kiedyś polecane osobom z bólem stawów i pleców, nowoczesne technologie, takie jak pianka czy lateks, w dużej mierze sprawiły, że łóżka wodne należą już do przeszłości.

Zajrzyj na bloga partnerskiego: http://www.mkfoam24.pl

Oryginalny tekst pochodzi ze strony: www.sitnsleep.com

 

Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania piłkarz. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa Made of Wood Group. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl - Materace M&K Koło foam

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.