Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaZa twardy lub za miękki materac – czy można temu zaradzić?

Za twardy lub za miękki materac – czy można temu zaradzić?

Zazwyczaj wybierając materac spędzamy sporo czasu na poszukiwaniu tego najbardziej odpowiedniego dla nas. Czasami jednak może zdarzyć nam się jakiś nie do końca przemyślany zakup. Albo testując materac w sklepie wydaje się nam idealny, a w domu stwierdzamy, że jednak jest za twardy lub zbyt miękki. Może także zdarzyć się, że znacznie przybierzemy lub stracimy na wadze. Wtedy materac, z którego dotychczas korzystaliśmy nie będzie już tak dobrze dopasowany jak wcześniej. Czy to oznacza, że nic nie można zrobić?
A może da się zmiękczyć materac lub sprawić, by był trochę twardszy? Czy w powyższych przypadkach konieczna jest wymiana materaca na nowy? Nie! Istnieją sprawdzone sposoby, które pozwolą delikatnie zmodyfikować twardość materaca, a przez to sprawić, by był lepiej dopasowany do aktualnych potrzeb użytkownika.

Zbyt twardy materac

Jeśli okaże się, że nasz materac z jakiejś przyczyny jest zbyt twardy, to zamiast od razu go wymieniać, można spróbować zastosować jeden z poniższych trików, albo nawet je połączyć, w celu osiągnięcia jeszcze lepszych efektów. Na rynku dostępne są materace termoelastyczne, które dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem zmian temperatury oraz nacisku. Producenci wpadli na pomysł, by wykorzystać technologię, która to umożliwia do zmiękczenia zbyt twardego materaca. Pomysł genialny w swojej prostocie, ale przez to bardzo skuteczny. Mowa tutaj o nakładkach na materace, które zwane są także topperami lub po prostu materacami nawierzchniowymi. Toppery są bardzo cienkie, mają zaledwie kilka centymetrów grubości. Jak sama nazwa wskazuje, zakłada się je na już posiadany materac. Cały sekret zmiękczania posiadanego materaca tkwi w wymienionej już technologii termoelastycznej oraz wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości. Mimo niewielkiej grubości warstwy termoelastycznej, w zupełności wystarcza ona do zapewnienia odpowiedniego dopasowania nakładki do ciała, co podnosi komfort użytkowania. Dużą zaletą materacy nawierzchniowych jest możliwość wykorzystania ich jako samodzielnych materacy – sprawdza się to doskonale w przypadku, gdy dużo podróżujemy lub po prostu przy wyjeździe na upragniony urlop. Innym sposobem, który może pomóc uporać się z problemem zbyt twardego materaca jest wymiana stelaża na bardziej elastyczny. Modele elastycznie nie dość, że lepiej współpracują z materacem, to jeszcze posiadają możliwość zwiększenia lub zmniejszenia sztywności w miejscu największego nacisku, czyli w okolicach miednicy i bioder. Jeśli jesteśmy posiadaczami stelaża elastycznego, możemy spróbować rozsunąć znajdujące się tam obręcze w kierunku zewnętrznym, dzięki czemu zwiększymy miękkość, bo drewniane listwy będą się bardziej uginać. Sposoby te mogą wystarczyć, jeśli materac jest tylko trochę za twardy. Jeśli zastosowanie tych trików nie pomoże, pozostaje wymiana materaca, ponieważ spanie na źle dobranym produkcie może spowodować problemy zdrowotne dotyczące kręgosłupa i pleców, a także prawie na pewno niekorzystnie wpłynie na cały nasz organizm (kłopoty ze snem, obolałość, zmęczenie). Dobrym rozwiązaniem są także przekładki, np. Midas 4., 6. lub 8., który zbudowany jest z trudnopalnej pianki o zwiększonej sprężystości (grubość przekładki odpowiada cyfrze z nazwy i jest podana w cm). Zaletą przekładek jest nie tylko poprawienie komfortu snu, ale także dodatkowe zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniami i nadmierną eksploatacją.

Zbyt miękki materac

W przypadku, gdy nasz materac jest zbyt miękki możemy postępować analogicznie jak przy materacach zbyt twardych. Na rynku dostępne są toppery usztywniające (np. kokosowe), które zwiększają twardość materaca. Można także wymienić stelaż na bardziej sztywny, klasyczny. Przełoży się to na twardość materaca i być może uchroni przed koniecznością wymiany na nowy, twardszy.

Nie wszystko stracone

Jeśli mamy taką możliwość, zawsze lepiej dokładnie sprawdzić, czy materac, którym jesteśmy zainteresowani będzie miał odpowiednią twardość. Jak widać, może się zdarzyć, że nie. Jednak nawet to nie przekreśla szans na satysfakcjonujące wykorzystanie go. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze możemy spróbować pośrednich sposobów na zwiększenie lub zmniejszenie twardości materaca, które często okazują się wystarczające do uzyskania wymaganej przez nas twardości.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


O autorze:
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.