Twitter

Google+

Facebook

StumbleUpon

Pinterest

MySpace

Delicious

Materace

Zakup odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba materacy jednego rodzaju może przyprawić o zawrót głowy. Materace kieszonkowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne? Na jaki materac się zdecydować? Na tym blogu postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania jakie towarzyszą podczas zakupu materaca.

Stelaże pod materac

Do każdego zakupionego materaca należy dobrać odpowiedni stelaż. Ta czynność również nie należy do łatwych zadań. Stelaże różnią się rozstawem listew, gatunkiem drewna z jakiego są wykonane, elastycznością oraz zakresem możliwych regulacji. Postaramy się scharakteryzować poszczególne opcje stelaży oraz pomożemy zrozumieć, które stelaże nadają się do danego materaca.

Pokrowce materacy

Na tym blogu skupimy się na pokrowcach, które posiada w ofercie firma M&K Koło foam. Bardzo duży wybór pokrowców, od antyalergicznych po wykonane w technologii Talalay sprawia, że potencjalni klienci nie potrafią się zdecydować na konkretny wybór. Postaramy się przybliżyć różnice pomiędzy pokrowcami z różnych włókien (soja, seacell, talalay, kaszmir, jedwab).

Strona głównaMaterac dla osoby o dużej wadze

Materac dla osoby o dużej wadze

Materac

Zróżnicowanie ludzi ma odbicie nie tylko w sferze psychicznej, czyli w charakterze i cechach osobowości, ale także w wyglądzie zewnętrznym. Jedni są mniejsi, drudzy więksi, jedni ważą mniej, drudzy więcej – rzecz najnormalniejsza w świecie. Cechy te, mimo że nie powinny wpływać na odbiór drugiej osoby (vide: nie oceniaj książki po okładce), są bardzo istotne przy doborze odpowiedniego materaca dla siebie. Właśnie przez tę indywidualność i niepowtarzalność nie ma uniwersalnego przepisu na materac dla każdego. Nie znaczy to jednak, że nikt z nas nie może znaleźć produktu idealnego dla siebie. Wręcz przeciwnie – każdy może, a nawet powinien. Trzeba tylko wiedzieć czym się kierować i na co zwrócić uwagę. Ogół materacy można podzielić ze względu na wiele różnych czynników. Jednym z nich, tym, który interesuje nas w chwili obecnej, jest twardość. Pod tym względem materace dzielą się na cztery grupy, z których każda odpowiada innej twardości. Wszystkie są oznaczone literą „H” i opatrzone cyframi 1-4. Idąc kolejno: materace H1 są uznawane jako miękkie i polecane są dla osób o wadze do 60 kg. Kolejne są materace H2 (średnio miękkie), które odpowiednie są dla osób ważących do 80 kg. Materace H3 (średnio twarde), są dobre dla osób ważących między 80 a 110 kg. Ostatnia z opcji, twarda, jest oznaczana jako H4 i jest najlepszym rozwiązaniem dla osób ważących powyżej 110 kg.

Niewątpliwie cieszy fakt, że klienci, którzy potrzebują materaca H3 lub H4, mogą wybierać z każdego rodzaju wypełnienia. Cała gama produktów stoi otworem: od materacy kieszonkowych (np. Jamajka H3), poprzez lateksowe (np. Ibiza H3), aż po termoelastyczne (np. Medivis Lux Komfort). Warto pamiętać, że ocena twardości jest sprawą mocno subiektywną, a powyższa systematyka stworzona jest w oparciu o człowieka ważącego około 80 kg. Poprzez subiektywność mam na myśli, że osoba o niewielkiej wadze uzna materac średnio miękki za twardy, podczas gdy osoba o dużej wadze, może uznać materac średnio twardy za miękki. Wiąże się to także z naszymi indywidualnymi upodobaniami, jednak one powinny mieć drugorzędną wartość w procesie wyboru materaca. Istotny jest także fakt naszej pozycji podczas snu – leżąc na plecach, ciężar ciała rozkłada się na większej powierzchni, niż wtedy, gdy śpimy na boku. Musimy pamiętać, że dobór odpowiedniego materaca ma wpływ nie tylko na komfort snu, ale także na stopień odpoczynku i relaksu, a także poziom sił dnia kolejnego. Fakt ten jest niezwykle ważny, bowiem prowadząc zrównoważony tryb życia, przesypiamy około 8 godzin dziennie, co w przeliczeniu daje 1/3 życia.

Wybór odpowiedniego materaca dla osoby o dużej wadze nie jest wiele trudniejszy w stosunku do wyborów dokonywanych przez ludzi ważących mniej. Istotna jest wiedza, dzięki której szybciej i sprawniej zaopatrzymy się w materac, który będzie spełniał swoje obowiązki w 100% przez długie lata. Uzbrojeni w informacje możemy podjąć rozsądne decyzje, biorąc pod uwagę zarówno stan naszego aktualnego zdrowia, jak również osobiste preferencje – wybieramy materac o najlepszych właściwościach, które spełnią nasze indywidualne potrzeby. Pamiętajmy, że nasza waga jest jedynie wskazówką, a oznaczenia H1, H2, H3, H4 również powinny być traktowane jako pomoc, a nie rygorystyczne zasady. Wtedy można zamówić nowy materac. A co po zakupie? Pozostaje wypróbować nowość w naszej sypialni i zdrowo się wyspać.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


O autorze:
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

Bestseller

Materac Estrella Lux

Materac Estrella Lux to bestseller wśród materacy kieszonkowych. Swój sukces zawdzięcza przystępnej cenie w połączeniu z wysokim komfortem odpoczynku, który zapewnia. Obłożony jest z obydwu stron przekładką lateksową a sprężyny z wysokogatunkowego drutu umieszczone są w kieszonkach materiałowych. Dostępny jest w pokrowcach z serii Exclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://www.materacekolo24.pl/materace/materace-kieszonkowe/materac-estrella-lux

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Kto jest on-line

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Rzeczowe i wyczerpujące temat artykuły to nasz priorytet. Zapraszamy.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat materacy, ich rodzajów i oferowanego przez nie komfortu.

Informacje zawarte na tej stronie pomogą podnieść komfort Państwa snu.